top of page
  • romanvanek

Kanapky

Kanapky jsou všestranným jídlem, které si získalo své místo na stolcích po celém světě. Tyto malé pokrmy představují základní součást mnoha událostí od rodinných sešlostí po oficiální obědy. Ale co vlastně kanapky jsou a jak se liší od jiných druhů drobného občerstvení?


Co jsou kanapky?


Kanapky jsou symetrické kousky chleba (nebo toastu) na které jsou skládané jednotlivé komponenty. Výsledkem je velmi silná a intenzivní chuť daného pokrmu na malém kousku chlebu, které se vkládá do úst vcelku. Kanapky lze upravovat jakýmkoliv způsobem a vrstvení na chlebu může být téměř cokoliv. Důležitá je vždy kompozice, vyladění chutí, pevná forma (aby z kanapky nic nepadalo) a především oku lahodící vzhled. 

Pozor! Neplést si kanapky s chlebíčky a jednohubkami

I když mohou být tyto tři pojmy zaměňovány, existují mezi nimi rozdíly.


Jednohubky jsou obvykle připravovány na jednom kusu chleba nebo pečiva, které je následně rozkrojeno na jednotlivé součásti. Zpravidla jsou jednohubky připravovány s pomazánkou a jsou jemně zdobeny, přičemž nemusí být všechny dokonale stejné.  


Chlebíčky jsou více podobné kanapkám, ale jsou mnohem větší. Chlebíčky jsou často ozdobeny vrstvami různých ingrediencí, které jsou pečlivě uspořádány. Díky větší ploše chlebu je možné dostat více vrstev a textur na jeden pokrm.


Kanapky jsou však mnohem komplexnější po všech směrech a k dokonalé kanapce je třeba mnohem více kuchařské práce. Kanapka obvykle obsahuje minimálně tři ingredience rozdílných textur, které tvoří dokonalou symbiózu chutí při vložení kanapky do úst. Každá vrstva musí mít svou chuť a svůj smysl vzhledem k dalším vrstvám. To proto je to kanapka velice náročná disciplína, neboť je nutné vytvořit komplexní jídlo na velice malém kousku chleba.
Uplatnění kanapek


Kanapky jsou skvělým způsobem, jak představit různé chutě a dojmy na různých akcích. Jsou oblíbené pro svou rozmanitost, eleganci a malé rozměry, které z nich dělají ideální občerstvení pro různé příležitosti.


Ať už zvolíte kanapky, jako doplněk občerstvení, jen jako součást přivítání, anebo na něm postavíte celou nabídku, nikdy nešlápnete vedle.

20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page