top of page
  • romanvanek

Otevření kavárny Caffé Pellé 15.7.2023

Aktualizováno: 11. 8. 2023

Minulý rok byl plný úspěchů a krásných spoluprácí, mezi jednu z nich patří otevření naší první kavárny, která se nachází ve Villa Pellé na Praze 6, Vilu postavil v letech 1889–1890 architekt Rudolf Koukola na zakázku pro Marii Knoblochovou. Je součástí významného širšího urbanistického celku reprezentativních vil konce 19. a začátku 20. stol. při Slavíčkově ulici a patří mezi nejznámější vily v této diplomatické a rezidenční oblasti, která se rozkládá od křižovatky Špejchar až ke Královské oboře.

Novorenesanční vilu navrhl roce 1889 pro svou tchyni a vdovu po Karlu Knoblochovi, majiteli libeňského „Anglického“ pivovaru, Marii Knoblochovou (vedena v matričních záznamech jako první majitel vily) arch. Rudolf Koukola. Stavba i s přiléhající zelení a oplocením byla v roce 1958 zapsána na Ústřední seznam nemovitých kulturních památek. Objekt s bohatou sgrafitovou výzdobou fasády a se zbytky zachované štukové dekorace vnitřních prostor.

V kavárně pro Vás připravujeme nejen Skvělou kávu zančky Trepallini, ale mám pro Vás připravené

Naše limonády, cocktaily ale také pro Vás máme připravené naše skvělé kanapky či něco sladkého k zakousnutí :-)


Prostory kavárny disponují nádhernou zahradou, kde pro Vás rádi připravíme a zorganizujeme soukromé oslavy, svatby či firemní meeting. Kavárnu jsme obohatili unikátním grilem KEDAR z cortenzské oceli od Kovářstvá Diviš, který krásně obohatí Váš event.


Najdete nás každý den od úterý do neděle 12:00 - 19:00 v zadní části zahrady. Pelleova 10, Praha 6, 160 00 Těšíme se na Vás
25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page